Školenie Gymnázium Šrobárova 15.3.2018

Školenie Cesta domov Gymnázium Šrobárova Košice

Povedali o nás..

"Naši kolegovia a žiaci mali dnes ohromný zážitok z prednášky a praktických ukážok, ktoré ste realizovali na našej škole."

Toto doobedu sme celé strávili opäť na Gymnáziu Šrobárova v Košiciach. Spolu 2 prednášky 2 samostantné skupiny študenti aj pedagógovia viac ako 115 ľudí. Študenti sa na prednáške aj počas praktického nácviku zaujímali aj o riešenie situácií, ktoré ich postretli v bežnom živote a ohrozili ich bezpečnosť. Niektoré z týchto mikroscenárov sme si aj spolu vyskúšali a ukázali sme im možné riešenia, ktoré si aj prakticky vyskúšali. Ďakujeme za skvelú atmosféru aj nasadenie.

LRG_DSC08510

V praktickom nácviku situácií sa študenti dostali do situácií, ktoré môžu dennodenne riešiť, učili sme ich rozpoznať možné nebezpečenstvá, vyhnúť sa im ale aj zareagovať ak sa konflikt presunie do fyzickej roviny. Tieto časti nácviku sú z nášho pohľadu najcennejšie pre vštepenie vhodných návykov správania v predkonfliktnej fázy keď máte ešte čas zvýšiť svoje šance na obranu a útek do bezpečia.  Ďakujeme za skvelú atmosféru aj nasadenie.

Cesta Domov Gymnazium Srobarova