Projekty

Prebiehajúce projekty

  • Projekt: Mapa bezpečia
    ČO JE MOPSLIK? Je projektom občianskeho združenia Bezpečný prístav spolu s podporou od Nadácie VSE. Názov tohto projektu, M.O.P.S.L.I.K. je skratkou slov – Map.Of.Potential.Security-safety.status.LInked.to.Košice zjednodušene – mapa bezpečia mesta Košice. Projekt MOPSLIK vzniká s podporou Nadácie VSE. Viac sa dočítate priamo na stránkach projektu MOPSLIK alebo prejdite rovno na aplikáciu MOPSLIK www.mopslik.com
  • Projekt: Moje bezpečie, hlasovanie
    Projekt „Tesco – Vy rozhodujete, my pomáhame“ a my zo združenia Bezpečný prístav, vám prinášame interaktívne workshopy určené všetkým ženám, dievčatám, dcéram, matkám… Hlasujte s nami za projekt „Moje bezpečie“ a pomôžte nám ho zrealizovať. Prinášame vám 4 interaktívne workshopy pre ženy a dievčatá. Budeme sa rozprávať, zdieľať naše príbehy, skúšať i nacvičovať. Našim cieľom…
  • Projekt: Detské prímestské tábory
    Od roku 2018 sa venujeme aj letným, jarným detským prímestským táborom s tématikou osobného bezpečia, prevencie šikanovania, zdravého pohybu, sebaobrany a tvorivých dielní v Košiciach. Viac nájdete na stránkach našich táborov www.detsketaborykosice.sk
  • Projekt: REÁLNA SEBAOBRANA KOŠICE
    Sebaobrana založená na skutočných situáciách a postupoch a scenároch. Je to výsledok nášho dlhoročného štúdia sebaobranných systémov, použiteľných v reálnych situáciách. Viac informácií nájdete na webe www.realnasebaobrana.sk

Ukončené realizované projekty

  • Bezpečie v sebe
    Poznáte to. Rozbúši sa vám srdce, v tele cítite napätie, ste ostražitý, čakáte, čo sa bude diať. STRACH je reakcia organizmu na ohrozenie, fyzické alebo psychické. Jeho základnou funkciou je pripraviť organizmus na útok alebo útek. Tento proces sa deje v najstaršej časti našej nervovej sústavy, v tzv. inštinktívnom mozgu, ktorý sa nazýva aj „plazí mozog“, nakoľko je…
  • Projekt: Prednášky na školách
    Projekt prednášok na školách je zameraný na tému konfliktov, či už slovných alebo fyzických, ich riešeniu, spôsobom ich eliminácie. Spolu s témou o tom ako funguje náš mozog a emócie, prečo robíme veci ako robíme, ako vieme zmeniť prístup ku konfliktom. Celý projekt je zastrešený témou prevencie, situačnej pozornosti, práce s vlastným priestorom a vlastným bezpečím. …
  • Projekt: „Ja to zvládnem“
    Projekt „Ja to zvládnem –  pohybová aktivizácia detí a mládeže v postcovidovej dobe“ je zameraný na pomoc deťom a rodičom v postccovid období s pomocou športových a vzdelávacie aktivity spolu s odborníkmi z oblasti psychológie, psychiatrie, zdravého životného štýlu ponúknuť týmto deťom a ich rodičom pomoc a podporu. Ciele projektu Cieľom tohto projektu je, spolu…
  • Projekt: „Cesta z domu“
    Projekt realizovaný: január-apríl 2018, Košice Počet účastníkov: cca 900 (žiaci, študenti, učitelia, psychológovia) Trénerohodiny: odprednášaných a odcvičených takmer 260 trénerohodín Ciele projektu: projekt “Cesta z domu” bol voľným pokračovaním nášho projektu „Cesta domov“. Cieľom projektu bola primárna prevencia, osobná bezpečnosť pred násilnými trestnými činmi a závažnými formami kriminality, poskytnúť účastníkom psychologické, verbálne a fyzické nástroje pre riešenie rôznych fáz…
  • Projekt: „Cesta domov“
    Projekt realizovaný: január-apríl 2018, Košice Počet účastníkov: cca 500 (žiaci, študenti, učitelia, psychológovia) Trénerohodiny: odprednášaných a odcvičených takmer 200 trénerohodín Ciele projektu: primárna prevencia, osobná bezpečnosť pred násilnými trestnými činmi a závažnými formami kriminality. Účastníkom sme chceli poskytnúť psychologické, verbálne a fyzické nástroje pre riešenie rôznych fáz konfliktných situácií. Podrobnosti aj konkrétne školenia a prednášky nájdete na…